Haber

Yunusemre Belediyespor’un judocuları Türkiye Şampiyonası’nda altın madalya kazandı

Uşak’ta düzenlenen Küçükler Okul Sporları Küçükler Judo Türkiye Şampiyonası’nda Yunusemre Belediyespor’un judocuları Oğuzhan Uygun ve Poyraz Çakal altın madalya kazandı.

Yunusemre Belediyespor’un judocuları başarıya doyamıyor. Katıldığı birçok yaş kategorisinde madalyalara ambargo koyan mavi-beyazlı kulübün judocuları, okul spor karşılaşmalarında Manisa’nın gururu oldu. Türkiye Judo Federasyonu ve Okul Sporları Daire Başkanlığı tarafından 13-14 Haziran tarihlerinde Uşak’ta düzenlenen Okul Sporları Küçükler Judo Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden Yunusemre Belediyespor’un judocularından Oğuzhan Uygun, 30’da Türkiye şampiyonu olarak değerli bir başarıya daha imza attı. kiloda ve Poyraz Çakal 50 kiloda. attı.

Sporcuları tebrik eden Yunusemre Belediyespor Kulüp Başkanı Arif Alkan, Türkiye’de örnek bir judo altyapısına sahip olduklarını söyledi. Aldıkları madalyalarla gurur duyduklarını kaydeden Alkan, “Sporcularımız Uşak’ta Türkiye’nin en iyisi olarak bizleri bir kez daha gururlandırdılar. En küçüğünden en küçüğüne kadar milli takım potansiyeli olan sporcular yetiştiriyoruz. Uluslararası organizasyonlarda bayrak.Sporcularımızı ve antrenörlerimizi kutluyorum.Bizleri her zaman destekleyen Yunusemre Belediye Başkanımız Dr.Mehmet Çerçi’ye teşekkür ediyorum.” – MANİSA

gulagac-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu