Haber

Geleceğin Hasan Gemici’si Kocaeli’de paspasa vurdu

Büyükşehir, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu efsane güreşçi Hasan Gemici, U-15 İlçe Ortası Serbest Güreş Turnuvası’na ev sahipliği yaptı.

Her hafta sonu farklı spor dallarında turnuva ya da şampiyonaya ev sahipliği yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ‘Spor kenti Kocaeli’ vizyonu doğrultusunda spor faaliyetlerine bu hafta il ortasında düzenlenen güreş turnuvası ile devam etti. Cet sporumuz olan güreşin küçük çocuklara sevdirilmesi ve ileride iyi birer güreşçi olmalarını sağlamak amacıyla 15 Yaş Altı İlçe Ortası Serbest Güreş Turnuvası’na ev sahipliği yapan Büyükşehir, Hasan Gemici Spor Salonu’nda mükemmel bir düzenlemeye imza attı.

HASAN GEMİCİ Anısına

Kocaeli’den Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu efsane güreşçi Hasan Gemici anısına düzenlenen turnuvaya 15 ilden yaklaşık 350 sporcu katıldı. Türkiye Güreş Federasyonu yetkilileri ve profesyonel hakemlerin gözetiminde sabah saatlerinde başlayan turnuva akşam saatlerine kadar devam etti. Spor kenti Kocaeli’de mindere çıkan sporcular sergiledikleri performansla tribünlerden bol alkış aldı.

NEFES KESEN MÜCADELELER

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Yaşar Çakmak, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Şemsettin Yıldırım, Gençlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer, Türkiye Güreş Federasyonu yetkilileri ve Kocaeli güreşseverler, genç güreşçilerin minderde nefes kesen mücadelelerini izleyerek heyecana ortak oldu. 12 sıklette yapılan müsabakalarda dereceye giren sporculara protokol tarafından madalya ve para ödülleri takdim edildi.

“SPOR YAPMAYIN KİMSE YOK”

Turnuvanın açılış töreninde konuşan Başkan Yardımcısı Çakmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın sporcu ve antrenörlere selamlarını ileterek konuşmasına başladı. Başkan Yardımcısı Çakmak, “Kocaeli’yi bir spor şehri olarak tanımladık. Her hafta çok sayıda ulusal ve uluslararası turnuva ve şampiyonaya ev sahipliği yapıyoruz. Hemşerilerimizi beşikten mezara kadar her kademede sporla buluşturmalıyız. Hiç kimse sporsuz bırakılmamalıdır. Geçmişte ülkemizi olimpiyatlarda temsil eden ödüllü sporcumuz Hasan Gemici’yi anmak, gençlere rol model göstermek ve onun anılarını anmak için bu turnuvayı düzenledik. Kıymetli evlatları aramızda. Onlara da aile olarak teşekkür ediyorum. Çakmak, konuşmasının ardından merhum Hasan Gemici’nin oğlu Bülent Gemici ile oğlu Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor başpehlivanı Tanju Gemici’ye hatıra plaketi takdim etti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu