Haber

39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nı 450 binden fazla okuyucu ziyaret etti.

Tüm Fuarcılık İmal AŞ (TÜYAP) tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle düzenlenen, Kovid-19 salgını nedeniyle 2 yıl aradan sonra düzenlenen “Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı” 39. kez ziyaretçilerini ağırladı.

TÜYAP’tan yapılan açıklamaya göre, Türkiye’den ve yurt dışından yayıncı, yazar ve kitapseverleri ağırlayan Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki fuarı 462 bin 753 kişi ziyaret etti.

“Kitap Kente Dönüyor” sloganıyla kapılarını açan fuar, 9 gün boyunca 320’nin üzerinde etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Kitapseverlerin birçok yayınevini bulabilecekleri, indirimli kitaplar satın alabilecekleri ve sevdikleri yazarlarla tanışma fırsatı yakalayabilecekleri fuarda yaklaşık 2.200 imza seansı gerçekleştirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Tüyap Fuarcılık Üretim AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “2019 yılında ‘Kitap Şehre Dönüyor’ sloganıyla düzenlediğimiz fuarı bu yıl “Kitabın Sihirli Dünyası” teması, özellikle fantastik edebiyat, bilimkurgu ve büyülü gerçekçilik. Akışa odaklandık.” sözlerini kullandı.

Fuarın bu yılki onursal yazarının Nazlı Eray olduğunu belirten Ersözlü, şunları söyledi:

“Bu yıl fuarımızı 462 bin 753 kitapsever ziyaret etti. Okulları ile fuarlarımızı ziyaret eden öğrenci sayısı 92 bin 409’a ulaştı. Ziyarette desteklerini esirgemeyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ailelere teşekkür ederiz. İmza günleri ve etkinliklerimizde okurları ile buluşan tüm ziyaretçilerimize, yazarlarımıza, katılımcı yayınevlerine ve sivil toplum kuruluşlarına da teşekkür eder, fuarlarımıza gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederiz. seneye 40. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda tekrar buluşmak üzere.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu